La această ediție a WonderFest,
juriul elevilor,
format din tineri de la școlile și liceele din
București, Bistrița, Slatina, Medieșu Aurit – Satu Mare,

Tăuții Măgherăuș – Maramureș, Dumbrăvița – Maramureș,
Suceava și Timișoara,

va decerna 3 premii: premiul I, premiul II și premiul III.


 

Criteriile de jurizare de care va ține cont juriul elevilor se vor concentra cu precădere asupra valorii artistice, a mesajului educativ și a mijloacelor specifice de exprimare în arta cinematografică (regie, scenariu, realizare tehnică, decoruri, imagine și jocul actorilor).


Școala Profesională ”George Coșbuc”
Medieșu Aurit – Satu Mare

Profesor coordonator
Cristina Maria Berinde


Adela Pricop
Luca Balog
Teodora Nemet
Raluca Oșan
Alessia Țiproc
Georgiana Foriș
Damian Nechita
Georgiana Alec
Anamaria Alec
Cosmina Costică


Slatina

Profesor coordonator
Grațiela Ludmila Popa


Maria Popescu
Elisa Petre
Edesia Dumitrescu
Ilya Donea
Bianca Preda
Vlad Dumitrescu
Anastasia Șerban
Maria Draga
Sofia Spătaru
Luca Ene
David Dragomir
Radu Popescu
Giulia Dima
Isabela Marcu
Bodgan Turcu
Alexandru Constantinescu
Gabriela Eremencu
Codruț Pirna
Olivia Paraschiva
Andrei Filișanu
Nineta Paraschiva
Radu Rotea
Adriana Șugubețu
Maya Armaș


Școala Gimnazială
FEDERICO GARCIA LORCA
București, sector  3

Profesor coordonator
Elena Nadia Dumitrașcu


Daria Ioana Berca
Adrian Borta
Andrei Eduard Chirpisizu
Matei Corbei
Andreea Dochioiu
Fabian Drăgan
Maria Ioana Guta
Filip Ioan Mihalache
Mihai Daniel Neacșu
Maria Ema Olteanu
Anca Maria Petcu
Ana Maria Radan
Bianca Elena Stoica
Luca Ștefan Șova
David Ștefan Toana
Eva Maria Vasiliu
Iris Georgia Boscu
Alexandra Dan
Antonia Sofia Alexandra Crăciun
Yarina Andreea Bestoiu
Ruxandra Ioana Iosipescu


Colegiul Național ”Sfântul Sava”


Rebeca Teodora Dumitrașcu


Liceul Tehnologic ”Traian Vuia”
Tăuții Măgherăuș, jud Maramureș

Profesor coordonator
Loredana Cornelia Ofrim


Ovidiu Florin Roman
Roxana Ioana Nedela
Roberto Florinel Tetea
Sebastian Alin Hoban
Georgiana Maria Brîndușe
Andrei Ionuț Fătul
Mario Antonio Kortyan
Daniela Isabela Mîrza
Maia Cristina Borota
Dalida Adriana Urdă
Codruț Mihai Kerekeș


Școala profesională
Dumbrăvița, Maramureș

Profesor coordonator
Mihaela Dănilă


Giulia Ponde
Elise Bele
Alejandra Căpîlna
Sergiu Rus
Alexandra Dorca
Ana Maria Cetățean
Andreea Drădian
Bianca Drădean
Toni Ardelean
Denis Curtuișan
Andreea Marian
Oana Cetățean


Colegiul Național Petru Rareș
Suceava - Clubul Videoart

Prof coordonator
Viorel Ieremie


Florentin Călin Adomnică
Eduard-Gabriel Buliga
Denisa-Elena Cojocariu
Delia-Maria Păstrăv
Cristian-Dragoș Țugurlan


Colegiul Național Pedagogic
”Carmen Sylva” – Timișoara

Coordonator, inspector școlar,
prof Ladislau Domolki


Daria Teodora Percec
Francesca Stoica
Brianna Eliza Niste
Alexandra Ioana Ungur
Luca Harkai
Răzvan Ioan Ardel
Maria Andoni
Silviu Andrei Aldea
Denisa Andreea Pîrvulescu
Bianca Ioana Blaga
Beatrice Dan
Timeea Răducanu
Iulia Andreea Borugă
Andrei Iovănel
Adriana Alexandra Șerbănel
Bianca Anamaria Sima
Andreea Ariana Benea
Maria Dodiu
Laura Stravat
Ariana Simu
Alessia Penciu
Andrada Crăciuneanu
Denisa Giurgiu
Alexandra Chiosa
Amedeea Ardelean
Alexandra Păscuț
Amalia Muntiu
Iulia Gabor
Indira Crivoi
Maria Samson
Raluca Cluci
Iris Koc
Romina Bulea
Rebeca Stuparu
Dariana Pașca


Colegiul Tehnic
Infoel Bistrița

Profesori coordonatori:
Iuliana Matean, Alina Maria Oros,
Adriana Alina Pop


Leonardo Johnatan Cristea
Loredan Sîngeorzan
Andrei Vultur
Moldovan Cosmin
Mihai Bindea
Bianca Vlad
Lavinia Mici
Daria Costan
Delizia Cimuca
Robert Somodean
Alexandru Adrian Toderici
Georgita Nicoleta
Darius Rus
Silviu Bortā
Andrei Florin
Nicusor Spumā
Alex Precup
Robert Lungu
Alexandru Mucea
Cosmina Mihaela Hecht
Taria Budnar
Raul Minuta
Sabin Marga
Andrei Spînu
Ionut Creta
Cristian Echim
Ioana Muraru
Luca Alessandro Moga
Denis Cotut
Abel Birte
Raul Mureșan
Nicu Sergiu Ghindean
Alex Dejan
David Alexandru Pop
Bogdan-Alex Benta
Alexandru Seceac
Dragos Patca
Denisa Gavril
Maria Oltean
Raul Tobias
Lucian Vararean
Paul Malasinica
Rares-Stefan Beudean
Cristian Popandron
Adrian Scridon
Maria Roberta
David Palacean
Larisa Daciana
Paul Campean
Tudor Coroian
Ruben Calini
Adrian Varvari
Sebastian Malasinca
Robert Barabas